#Lokale

Najlepsze i najpiękniejsze miejsca na ślub plenerowy, Lublin i okolice

01 Czerwca 2020

Ślub plenerowy w scenerii wyciętej z amerykańskich filmów… Kto o takim nie marzy? Coraz częściej Pary Młode decydują się na takie rozwiązanie, dlatego dziś recenzujemy dla Was najlepsze miejsca na plenerowy ślub w Lublinie i okolicach.

najlepsze-najpiekniejsze-miejsca-na-slub-plenerowy-lublin-lubelskie

Ślub plenerowy, wady i zalety

Kilka słów o samym ślubie w plenerze. To rozwiązanie nieco ryzykowne, nie da się zaprzeczyć. Plany może popsuć czynnik, na który wpływu nie mamy: pogoda. Deszcz może pokrzyżować plany, więc warto mieć plan awaryjny. Na przykład, ustalcie wcześniej ze swoim lokalem, że w przypadku ulewy ślub odbędzie się wewnątrz, na sali weselnej. Wasz dom weselny powinien bez problemu przygotować się na wyjście awaryjne. Minusem może być również koszt, ślub w plenerze to dodatkowa opłata w Urzędzie Stanu Cywilnego (w momencie publikacji wpisu jest to 1000 zł, ale ta kwota może się zmienić). Jeśli chcecie urządzić w plenerze ślub kościelny, może być z tym problem. Kodeks prawa kanonicznego mówi, że ślub powinien odbyć się w uświęconym miejscu, czyli w Kościele. Jeśli się uprzecie, możecie wystąpić do biskupa z wnioskiem, w którym podacie powód zmiany miejsca ślubu. Nie ma jednak gwarancji, że biskup wyrazi zgodę. Pogoda, koszty i formalności, to trzy największe wady ślubu plenerowego.

A zalety?

Co może konkurować z romantyczną scenerią ślubu w otoczeniu natury i zieleni? Pięknym ogrodom ciężko dorównać, a decydując się na ślub plenerowy, od razu zapewniacie sobie wielkie wejście. Dla części gości będzie to coś zupełnie nowego, innego, wiele osób jeszcze nigdy nie uczestniczyło w plenerowej ceremonii, możecie ich więc zaskoczyć. Przestrzeń można pięknie udekorować, zaprosić skrzypaczkę, rozstawić lampiony, rozwinąć czerwony lub biały dywan… Ceremonie plenerowe są przepiękne, mają mnóstwo klasy i uroku. Plusem jest też to, że zaraz po życzeniach od gości możecie zaczynać wesele, nie trzeba już nigdzie dojeżdżać, sami również możecie wcześniej zjawić się w domu weselnym i przygotować się do ceremonii, a tym samym odpada Wam ślubny samochód i jego dekoracja.


 Najlepsze miejsca na ślub plenerowy w Lublinie i bliskich okolicach

O ślubie plenerowym już co nieco wiemy, ale sami musicie zdecydować, czy jest to rozwiązanie dla Was. Jeśli się wahacie, zapraszamy na przegląd najlepszych miejsc na plenerowe ceremonie!

Dworek nad Wieprzem

Kijany Kościelne 27
21-077

http://www.dworeknadwieprzem.pl/

 

Odległość do Dworku nad Wieprzem pokonamy w około 20 minut z centrum Lublina. A kiedy tam dojedziemy, przywita nas piękny zielony teren, cisza, spokój, widok na pola, lasy, rzeka i mnóstwo zieleni. Miejsce jest bardzo bliskie naturze, jeśli szukacie takiego klimatu, to zwróćcie uwagę na Dworek. Przyciąga Młode Pary nie tylko wystrojem, ale również otwartością i entuzjazmem pracowników. Jedzenie pyszne i zawsze elegancko podane, goście często chwalą umiejętności szefa kuchni. Obsługa wykonuje swoje obowiązki z uśmiechem i profesjonalizmem.
Ślub plenerowy urządzicie tu w otoczeniu pól, lasu i romantycznych starych drzew. Miejsca jest wystarczająco dużo, aby swobodnie zmieścić nawet licznych gości. Sala weselna również wpisuje się w klimat otoczenia, jest jasna, elegancka, oryginalna. 
 

najlepsze-miejsca-na-slub-plenerowy-lublin-recenzja-dworek-nad-wieprzem
Zdjęcie: Dworek nad Wieprzem
najlepsze-miejsca-na-slub-plenerowy-lublin-recenzja-dworek-nad-wieprzem
Zdjęcie: Dworek nad Wieprzem

Dwór Leśce

Leśce 43
21-080 Leśce

http://www.lesce.netstrefa.pl/index.htm

 

Bajkowy i magiczny Dwór Leśce to około 15 - 20 minut od centrum Lublina. Zabytkowy budynek dworu mieści się w zespole dworsko parkowym. Zieleni, jest więc dużo, a park, który otacza Dwór, zachwyca! Tej tajemniczy, romantyczny, wygląda jak sceneria z filmu lub książki. To nie fikcja! Miejsce jest prawdziwe, a Wy możecie wybrać je na Wasz ślub (i wesele). Obsługa na najwyższym poziomie, zarówno jeśli chodzi o ustalenia przed weselem, jak i podczas samej ceremonii. Jedzenie bardzo dobre zachwyci nawet najbardziej wymagających gości. Wnętrze Dworu stylowo i elegancko urządzone i tyczy się to nie tylko sali weselnej.
W ogrodzie bogactwo kwiatów i kwitnących krzewów, dużo pamiętających stare czasy drzew. Altanki, idealnie utrzymane trawniki, fontanny. I w takiej właśnie scenerii i atmosferze może odbyć się Wasz ślub. Wesele również, Dwór Leśce dysponuje nie tylko salą wewnątrz, ale również piękną salą w plenerze, która przygotowana jest również na ewentualność deszczu.

najlepsze-miejsca-na-slub-plenerowy-lublin-recenzja-dwor-lesce
Zdjęcie: Dwór Leśce
najlepsze-miejsca-na-slub-plenerowy-lublin-recenzja-dwor-lesce
Zdjęcie: Dwór Leśce

Dwór Anna 

Lubelska 3
21-003 Jakubowice Konińskie-Kolonia 

https://dworanna.pl/

 

Kolejne miejsce otoczone pięknie utrzymaną zielenią i naturą. Odległość z centrum Lublina to kilkanaście minut. Wystarczy, aby znaleźć się w otoczeniu pól, lasów i zieleni. O obsłudze, jedzeniu, współpracy z Dworem znów możemy mówić w samych superlatywach. Pary Młode mają o ‘Annie’ bardzo dobre zdanie, nie widzieliśmy nigdy żadnych wpadek. Miejsce klimatyczne, piękne i profesjonalne.
Jeśli chodzi o ślub plenerowy, to Dwór dysponuje altanką, w której można pięknie zaaranżować ceremonię. Daje duże pole do popisu, można ją pięknie udekorować i utrzymać w stylu wesela. Sala weselna bardzo oryginalna, jasne drewno, ozdobne sufity i żyrandole. Idealne miejsce dna sielskie wesele w otoczeniu natury.

najlepsze-miejsca-na-slub-plenerowy-lublin-recenzja-dwor-anna
Zdjęcie: Dwór Anna
najlepsze-miejsca-na-slub-plenerowy-lublin-recenzja-dwor-anna
Zdjęcie: Dwór Anna

Hotel Focus Centrum Konferencyjne

aleja Warszawska 109
20-832 Lublin

https://www.ckhotelfocus.pl/

 

 A coś bliżej się znajdzie? Pewnie! Hotel Focus Centrum Konferencyjne położony jest w pobliżu Skansenu i Ogrodu Botanicznego. Ta lokalizacja zapewnia dobry i szybki dojazd z Lublina, ale również ciszę, spokój i otoczenie zieleni. Dobra opcja dla Par, które chcą oddalić się od miejskiego zgiełku, ale  równocześnie nie chcą oddalać się od miasta. Jedzenie bardzo dobre, jeśli będziecie potrzebować pomocy przy wyborze menu, możecie liczyć na wsparcie Kucharzy. Ustalenia oraz wesela przebiegają tu bezproblemowo. Obsługa miła i uczynna.
Śluby plenerowe odbywają się tu w zielonym, zadbanym ogrodzie wśród altanek, kwiatów. Zielono i elegancko. Sala również zachwyca zawsze Młodych i Gości, jest jasna, ozdobiona pięknymi żyrandolami.

najlepsze-miejsca-na-slub-plenerowy-lublin-recenzja-hotel-focus
Zdjęcie: Hotel Focus
najlepsze-miejsca-na-slub-plenerowy-lublin-recenzja-hotel-focus
Zdjęcie: Hotel Focus

Hotel Luxor

Aleja Warszawska 175a
20-824 Lublin

https://www.hotelluxor.pl/

 

Kolejne miejsce niedaleko Lublina. Położony obok lasu Hotel Luxor to kolejna świetna propozycja dla Par, które szukają spokojnego miejsca z dużym ogrodem blisko miasta. W Hotelu zachwyca menu i sposób podawania dań! To, co znajdziecie na talerzach, będzie niezmiennie pyszne i elegancko podane. Obsługa dobrze wyszkolona, bez zastrzeżeń wykonująca swoją pracę. W ogrodzie znajduje się plac grillowy z wyjściem do dębowego lasu . Hotel dysponuje dużym parkingiem i bazą hotelową, która pomieści aż 150 gości. To idealne miejsce na wielkie wesele!
W przestronnym i ładnie urządzonym ogrodzie możecie zorganizować swój ślub w plenerze. Spójrzcie na zdjęcie poniżej, zwróćcie uwagę na te kolumny… Dodają uroku ceremonii, prawda? W środku, na sali weselnej pomieścić nawet 500 gości. Wnętrza piękne, jasne, stylowe. Wraz z rewelacyjnym menu i świetną obsługą czeka Was tu eleganckie wesele na najwyższym poziomie.

najlepsze-miejsca-na-slub-plenerowy-lublin-recenzja-hotel-luxor
Zdjęcie: Hotel Luxor
najlepsze-miejsca-na-slub-plenerowy-lublin-recenzja-hotel-luxor
Zdjęcie: Hotel Luxor

Dworek Arkadia

Piotrowice 94b
23-107 Piotrowice

http://dworekarkadia.pl/

 

Do Dworku Arkadia dostaniemy się w około pół godziny z centrum Lublina. Do wyboru mamy dwie sale-Kryształową i Balową. Często Pary Młode mówią, że wnętrza urządzone są po królewsku i to prawda! Jeśli zależy Wam na bogatym wystroju z wielką klasą, to tutaj go znajdziecie. Jedzenie godne sal, serwowane z dbałością o szczegóły, wizualne, ale również smakowe, jednym słowem, rewelacyjnie wygląda i smakuje. Obsługa działa niewidocznie, ale w tempie ekspresowym i z wielkim wyczuciem.
“Jeśli marzy Ci się ślub w plenerze, w pięknej altanie, otoczonej zielenią z cudowną historią zabytkowego parku, trafiłeś idealnie”. Tak o swojej altance i ślubie w plenerze pisze Dworek Arkadia i ma rację. Zobaczcie na zdjęciach niżej, jak może wyglądać Wasz plenerowy ślub i wesele w Arkadii.

najlepsze-miejsca-na-slub-plenerowy-lublin-recenzja-dworek-arkadia
Zdjęcie: Dworek Arkadia
najlepsze-miejsca-na-slub-plenerowy-lublin-recenzja-dworek-arkadia
Zdjęcie: Dworek Arkadia

Hotel Korona

Zemborzyce Tereszyńskie
Lublin 97A, 20-515

https://www.hotel-korona.com/

 

Na pewno wiele z osób po drugiej stronie była już na weselu w Koronie. To miejsce jest dobrze znane mieszkańcom Lublina i mimo dużego obłożenia nie spoczywa na laurach! Ale od początku. Hotel położony w bliskiej odległości od Lublinia w sąsiedztwie obwodnicy, dojazd jest więc bezproblemowy. Bardzo dobrze zorganizowana i współpracująca ze sobą obsługa zapewni wesele bez niedomówień, opóźnień czy wpadek. Kuchnia przesmaczna, dania serwowane sprawnie. Koronę otacza piękny ogród, oczka wodne, mostki, wytyczone ścieżki, po których można spacerować i odetchnąć, ławeczki, na których można przysiąść.
W takiej właśnie zielonej i malowniczej scenerii możecie zaplanować swój ślub w plenerze. Nie dotkną Was żadne hałasy miasta, a bliska obecność natury i pęknie utrzymany ogród będą doskonałą scenerią. 

najlepsze-miejsca-na-slub-plenerowy-lublin-recenzja-hotel-korona
Zdjęcie: Hotel Korona
najlepsze-miejsca-na-slub-plenerowy-lublin-recenzja-hotel-korona
Zdjęcie: Hotel Korona

Szklana Stodoła

Motycz 31
21-030 Motycz

http://szklanastodola.pl/

 

To bardzo ciekawe miejsce na ślub i wesele! Z centrum miasta dotrzemy w około 15 - 20 minut. Sielsko, boho, rustykalnie, zielono! Jeśli marzy Wam się wesele w takim klimacie, to tylko tutaj. Tereny zielone wokół są zachwycające, a sama Szklana Stodoła idealnie wpasowuje się w otaczający ją klimat. Stodoła to wielka przeszklona sala, która robi wrażenie w dzień, ale również w nocy! Cały czas znajdujemy się w otoczeniu zieleni, tak naprawdę sala i otaczające ją tereny stanowią jedność. Klimat jest niepowtarzalny, magiczny, nie do podrobienia. W środku również naturalny wystrój, szkło, drewno i naturalne kolory. Możecie stworzyć dowolne aranżacje i wprowadzić swój wymarzony motyw przewodni wesela. Jedzenie bardzo dobra, częste komplementy dotyczące dań wegetariańskich. Gospodarze to osoby z pasją, co widać i czuć. Obsługa na wysokim poziomie, miał i bardzo pomocna. Plenerowy ślub to wisienka na torcie, miejsce aż się o to prosi! Spójrzcie na te drzewa i aranżację ślubną… Wszystko stanowi całość i harmonię. Goście będą tym miejscem zachwyceni!

najlepsze-miejsca-na-slub-plenerowy-lublin-recenzja-szklana-stodola
Zdjęcie: Szklana Stodoła
najlepsze-miejsca-na-slub-plenerowy-lublin-recenzja-szklana-stodola
Zdjęcie: Szklana Stodoła
najlepsze-miejsca-na-slub-plenerowy-lublin-recenzja-szklana-stodola
Zdjęcie: Szklana Stodoła

Pałac Wierzchowiska

Wierzchowiska
21-050 Wierzchowiska Pierwsze

http://restauracja.wierzchowiska.pl/

 

Do Wierzchowisk dojedziemy z Lublina w kilkanaście minut. Kompleks pałacowy to piękne zabytkowe miejsce z bogatą historią. We wnętrzach znajdziemy aż 5 sal urządzonych w różnych stylach (bankietową, myśliwską, morelową, złotą i zieloną), ale do ślubu plenerowego najbardziej będzie pasować mieszcząca 200 osób altana usytuowana w parku. Kolejne świetne miejsce na wesele z bardzo dobrym jedzeniem i profesjonalną obsługą. Otoczenie przepiękne, ogromny kompleks parkowy, stare drzewa, zachwycająca, dobrze utrzymana zieleń. Gdzie wzrokiem sięgnąć, zielono, cicho, spokojnie. Tak właśnie może wyglądać Wasz ślub plenerowy. Wesele, jak wspomnieliśmy wyżej, możecie urządzić w altanie, która wygląda bajkowo, zwłaszcza, kiedy zrobi się ciemno.

najlepsze-miejsca-na-slub-plenerowy-lublin-recenzja-wierzchowiska
Zdjęcie: Pałac Wierzchowiska
najlepsze-miejsca-na-slub-plenerowy-lublin-recenzja-wierzchowiska
Zdjęcie: Pałac Wierzchowiska

Ślub plenerowy to świetny pomysł na niezapomniane chwile i urozmaicenie ślubu i wesela. Te piękne i często niepowtarzalne miejsca będą służyć Wam swoją pomocą i doświadczeniem, tak aby, Ten Dzień był dla Was niezapomniany. My, jak zawsze, zapraszamy do kontaktu i korzystania z naszego doświadczenia oraz usług w zakresie obsługa muzyczna, film i foto. Pamiętajcie, że jesteśmy również bazą wiedzy o usługodawcach nie tylko z Lublina, ale również z Zamościa, Chełma i innych miast województwa lubelskiego. 

Autor: Michał Kowalski
michał kowalski blog ślubny mistrzowie ceremonii

Możesz liczyć na moją pomoc!

Cześć, nazywam się Michał :) 6 lat temu zorganizowałem ekipę przyjaciół, którą nazwałem MistrzowieCeremonii.pl Lubimy grać imprezy, robić fotki i filmy. Mamy zajawkę, skille i korzystamy z nich na weselach. Choć na serio podchodzę do swoich obowiązków to zwykle nie jestem taki poważny jak na zdjęciu ;) W razie jakiejkolwiek potrzeby jestem do Twojej dyspozycji!

Skontaktuj się ze mną
Może Cię zainteresować
najlepszy lokal weselny sala weselna recenzja lublin
06 Maja 2020

Cykl: Najlepsze lokale weselne w Lublinie i okolicach. Recenzja sal weselnych na ponad 200 osób

Od czego zazwyczaj zaczynamy organizację wesele? Od terminu ślubu, uzgodnienia w kościele oraz od wyboru domu weselnego.Sala weselna jest jednym z głównych elementów, które zadecydują, czy Wy będziecie pamiętać tę noc, jako wydarzenie życia, a goście będą wspominać wasze wesele z podziwem. Dziś przedstawiamy zestawienie aż 11 sal weselnych z Lublina i oklolic, które uważamy za najlepsze.  

konsultant ślubny lublin mistrzowie ceremonii
05 Sierpnia 2020

Dlaczego spokój Pary Młodej jest dla nas najważniejszy i w jaki sposób o niego dbamy?

Zawsze żartuję sobie, że dbamy o spokój klientów z czysto egoistycznych powodów - po prostu będzie nam się łatwiej z Tobą współpracowało ;) A na serio to prawda jest taka, że… po części właśnie dlatego ale głównie po to żebyście milej wspominali ten dzień i dlatego, że Wasz spokój wpływa na to jak będziecie się bawili na weselu, a co za tym idzie jak będą bawili się wszyscy goście.

mistrzowie ceremonii zdjęcia ślubne lubelskie
22 Czerwca 2020

10 zasad, którymi kierujemy się w naszej firmie.

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która pod jedną marką obsługuje przyjęcia weselne od strony muzycznej, filmowej i fotograficznej. Pomimo wielu lat na rynku, wielu problemów, z którymi musieliśmy się zmierzyć wciąż cieszymy się ogromnym zaufaniem klientów. Jak to robimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się wiecej Pliki cookies to niewielkie pliki tekstowe przechowywane przez przeglądarkę internetową na urządzeniu użytkownika) m.in. do analizy statystycznej ruchu, dopasowania wyglądu i treści strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. Akceptuję